niedziela, 19 maja 2013

Niedziela w ogrodzie

Piękny dzień... Ciepło, nie za gorąco... Dla mnie niedziela to (akurat w obecnym semestrze) dzień wolny od pracy poza domem. Ale w domu, wiadomo... Mimo to staram się znaleźć chwilę dla siebie. Najlepiej na zewnątrz:) A tam...
Na dodatek dziś Światowy Dzień Pieczenia! W kulinarnym kalendarzu pełno jest świąt zachęcających do domowego gotowania i pieczenia. Ale ten dzień jest wyjątkowy:


"Pomysł na Światowy Dzień Pieczenia zrodził się z myślą o miłośnikach ciast na całym 
świecie, aby umożliwić im podzielenie się z innymi swoim zamiłowaniem do pieczenia. 
Jest to pretekst, by założyć fartuchy, ubrudzić ręce i piec ciasta dla naszych bliskich." 
- czytamy na stronie worldbakingday.com. 


Mimo tak zacnej inicjatywy zabrakło mi dzisiaj chęci do słodkich wypieków. W piekarniku godne miejsce zajął jednak "cudowny chleb", upieczony tym razem w zmienionej wersji. Ale o tym niebawem:) A tymczasem zapowiadające zdjęcie:
Nie obyło się także bez popołudniowej, małej uczty w ogrodzie. Udało mi się nawet uchwycić co nie co na zdjęciach... A przepisy niebawem i na bieżąco:) Oto moje propozycje na rodzinny obiad:Śliwka zawijana i zapiekana w dojrzewającej szynce

Zupa - krem z cukinii z migdałami

Pesto pomidorowo-pietruszkowe z nerkowcami

Makaron z pesto pomidorowo-pietruszkowym

A na deser? Na deser nic dzisiaj nie było. Była za to trampolina i piłka... Ale niebawem pojawi się przepis na domowy sorbet cytrynowy... Sama nie mogę się doczekać, żeby go wypróbować:)

Pozdrawiam,
Asia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz:)
Zapraszam do kontaktu również drogą mailową: ciastco@gmail.com.
Pozdrawiam!
Asia